ПРО ФАКУЛЬТЕТ ІНЖЕНЕРНИХ СИСТЕМ ТА ЕКОЛОГІЇ



МІСІЯ.  ВІЗІЯ.  ПРИНЦИПИ.

    МІСІЯ. Факультет – спільнота студентів та викладачів, працедавців та друзів, людей різних культур, віросповідань і походжень, які поважають університетські традиції.

Формуємо творчу особистість на основі фундаментальних і прикладних знань, умінь і практичних навиків для виконання професійних завдань.

    ВІЗІЯ. Забезпечуємо умови формування, розвитку і набуття здобувачем освіти результатів навчання для подальшого самовдосконалення, успішної професійної та наукової діяльності упродовж життєвої кар’єри.

    ПРИНЦИПИ.          Формування контингенту студентів на основі світових принципів ринкової економіки та репутації випускників.

Академічна і наукова доброчесність, якість освітньо-наукових послуг, рівень цитувань наукових публікацій.

Цінуємо особистість та лідерство, успішність та креативність, національну свідомість та демократію.

 

      СПЕЦІАЛЬНОСТІ ТА ОСВІТНІ  ПРОГРАМИ (ОП)

  • 101- Екологія.

ОП- Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування. Формує забезпечення екологічних вимог при проектуванні, споруджені та експлуатації будівель та споруд різного призначення та інших сфер життєдіяльності людини.

  • 144- Теплоенергетика.

ОП- Енергетичний менеджмент, енергоефективні муніципальні та промислові теплові технології. Наукові дослідження, проектування, монтаж, налагодження і експлуатація теплоенергетичного обладнання муніципальних, промислових і побутових теплових технологій, енергетичний менеджмент та аудит.

  • 183- Технології захисту навколишнього середовища.

 ОП- Технології захисту навколишнього середовища. Наукові, дослідження, системна підготовка з технологій захисту навколишнього середовища та забезпечення екологічної безпеки в архітектурі, будівництві та суміжних галузях економіки

  • 185- Нафтогазова інженерія та технології.

ОП- Нафтогазова інженерія та технології. Управління, наукові дослідження, проектування, монтаж, налагодження, експлуатація, сервісне обслуговування та утилізація нафтогазового обладнання та технологій, розвідування і розробка пластів, облаштування свердловин, транспортування, зберігання, розподіл та використання нафти і газу

  • 192- Будівництво та цивільна інженерія.

ОП-Теплогазопостачання та вентиляція. Наукові дослідження, проектування, будівництво, налагодження і експлуатація систем теплопостачання, опалення, вентиляції, кондиціонування повітря, газопостачання  будівель, споруд, технологій різного призначення та населених пунктів

ОП- Водопостачання та водовідведення. Наукові дослідження, проектування, будівництво, налагодження і експлуатація систем водопостачання та водовідведення, технологій очищення природних і стічних муніципальних і промислових вод. Раціональне використання водних ресурсів.

  • 194-Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології.
    ОП- Водогосподарське будівництво і управління водними ресурсами та системами.
    Наукові дослідження, управління, проектування, будівництво та експлуатація водогосподарських вузлів та систем, об’єктів гідротехнічного будівництва, технологій водо підготовки та очистки забруднених вод.

 

      НАПРЯМИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ:

  • Екологічна ефективність. Раціональне природокористування та сталий розвиток.
  • Глобальні зміни клімату. Техногенні впливи. Управління екосистемами.
  • Водопостачання та водовідведення комунальних та виробничих об’єктів.
  • Технології та утилізація відходів промислових виробництв.
  • Органічне, ядерне та альтернативне паливо.
  • Виробництво та використання теплової енергії. Теплогазопостачання.
  • Нетрадиційна та відновлювальна енергетика.
  • Біосферо сумісне інжинірингове забезпечення мікроклімату технологій та будівель із споживанням енергії близьким до нуля.
  • Енергозбереження та енергоефективність.
  • Інтелектуальні системи управління та автоматизації.

      ІСТОРІЯ починається від дати заснування Київського політехнічного інституту (1898). Саме  у ньому вперше було створено санітарно-технічне відділення, яке у 1930 р. у зв’язку з реорганізацією КПІ стало структурним підрозділом Київського будівельного інституту.  У 1944 р. відділення набуло статусу факультету, який у 2014 р.  отримав сучасну назву – факультет інженерних систем та екології (ФІСЕ).